Dzisiaj jest: 18 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk
środa, 29 marzec 2023 19:32

Żabki z wizytą u dietetyka

W dniu 24.03.2023 r. ,,Żabki” wybrały się na spotkanie do pani dietetyk Weroniki Cichoń –Rek. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani Weronika wytłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Wyjaśniła również przedszkolakom w oparciu o ilustracje i piramidę żywienia, że oprócz dobrego żywienia, bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Przedszkolaki bardzo chętnie wzięły udział w zadaniu przygotowanym dla nich. Bez żadnego problemu potrafiły podzielić produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe i umieścić w odpowiednich miejscach. Bardzo dziękujemy Pani Weronice za poświęcony czas, przekazanie wiedzy oraz życzliwe przyjęcie.