Dzisiaj jest: 18 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk
środa, 29 marzec 2023 19:40

„Rodzice dzieciom” - warsztaty z mamą Marcelka u Pszczółek

We wtorek 28 marca naszą grupę odwiedziła mama Marcelka, która jest pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Skarżysku – Kamiennej. Pani Małgosia poprowadziła warsztaty o zdrowiu. Na początku pszczółki zapoznały się z treścią wiersza S. Karaszewskiego „Dla każdego coś zdrowego”. Następnie, na podstawie przedstawionej prezentacji pt. ”Zdrowie dla wszystkich”, dzieci utrwalały wiadomości z zakresu profilaktyki zdrowia. Omówione tu były zagadnienia dotyczące zbilansowanej diety, aktywności fizycznej i higieny. Następnie pszczółki miały okazję sprawdzić swoje wiadomości w praktycznych ćwiczeniach: rozwiązując zagadki, segregując produkty żywnościowe na zdrowe i niezdrowe oraz rozpoznając różnorodne dyscypliny sportowe. Na zakończenie przypomnieliśmy sobie etapy i sposób prawidłowego mycia rąk. Bardzo dziękujemy mamie Marcelka za wspaniałe warsztaty.