Dzisiaj jest: 18 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk
czwartek, 30 marzec 2023 20:46

Spotkanie starszaków z piłkarzami Korony Kielce

W środę 29 marca naszych starszaków (Skrzaty i Delfinki) odwiedzili piłkarze Korony Kielce Pan Adrian Danek i Dawid Więckowski, który jest absolwentem naszego przedszkola. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję poznać ich pracę, a przede wszystkim pasję. Zawodnicy rozmawiali z dziećmi głównie na temat piłki nożnej, starszaki dowiedziały się min. jakie korzyści płyną z aktywnie spędzanego czasu i uprawiania sportu. Piłkarze wskazali również, jakie cechy powinien mieć dobry piłkarz oraz zachęcali do trenowania piłki nożnej i innych dyscyplin sportu. W dalszej części spotkania dzieci miały możliwość spróbować swoich sił w ćwiczeniach z piłką pod fachowym okiem piłkarskim. Nie zabrakło również wspólnie wykonywanych ćwiczeń rozgrzewających, które wykorzystywane są na każdym treningu zawodowych piłkarzy. Piłkarze zademonstrowali wiele piłkarskich sztuczek z wykorzystaniem piłki. Dzieci były zachwycone umiejętnościami zawodników. Był też czas na autografy, każde dziecko dostało plakat klubu Korony Kielce z wszystkimi zawodnikami, trenerem i sztabem szkoleniowym. Dzieci wraz z Paniami odśpiewały hymn Korony Kielce Na koniec był czas na wspólne zdjęcie i wręczenie podziękowań dla gości. Całe spotkanie na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Dziękujemy za spotkanie.