Dzisiaj jest: 18 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk
niedziela, 02 kwiecień 2023 10:45

Pszczółki zakładają w sali zielony ogródek

W piątek 31 marca nasze małe pszczółki miały bardzo pracowity dzień. Założyły w sali zielony ogródek. Zanim dzieci zabrały się do pracy, obejrzały historyjkę obrazkową na temat „Wzrostu roślin”, z której dowiedziały się, co potrzebne jest roślinom do życia. Przedszkolaki oglądały również różnego rodzaju nasiona i cebulki. Porównywały ich wielkość, kształt i kolor. Następnie pszczółki zabrały się do siania i sadzenia. Każde dziecko samodzielnie wypełniło swoją doniczkę ziemią, w której zostały umieszczone cebulki i nasionka. Teraz będziemy obserwować i pielęgnować nasz zielony ogródek.