Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
czwartek, 27 kwiecień 2023 20:53

Żabki w piekarni

W środę 26.04.2023r Żabki wybrały się z wizytą do piekarni ,,Jedynki” w Suchedniowie. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia, przyjrzenia się pracy piekarza, poznania etapów powstania pieczywa oraz produktów potrzebnych do jego wypieku. Zobaczyły również maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi: ogromne misy na ciasto, wielkie łopaty do wyjmowania pieczywa z pieca. Największe wrażenie na przedszkolakach wywarł piec oraz możliwość włożenia bochenków chleba na wielkiej łopacie do pieca. Dzieci otrzymały w prezencie słodkie rogaliki, które zjadły z wielkim apetytem. Serdecznie dziękujemy właścicielom i pracownikom piekarni „Jedynka”. To była bardzo pouczająca wycieczka, dzięki której dzieci przekonały się ile osób zaangażowanych jest w produkcję chleba i jak ciężka jest praca piekarza.