Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
piątek, 28 kwiecień 2023 22:43

Rodzice - dzieciom u Smerfów

Rodzice dzieciom u Smerfów

W dniach 25 i 26 kwietnia 2023 r. dzieci z grupy Smerfy realizując blok tematyczny: ,,Kto nam pomoże?”, gościły Pana Grzegorza – tatę Bartusia, który jest emerytowanym policjantem oraz Panią Kasię – mamę Tymona, która pracuje w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach jako koordynator.
Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat pracy policjanta. Pan Grzegorz opowiedział małym słuchaczom o swojej pracy, o tym co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Przedstawił dzieciom także podstawowe zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo zachowywać się na drodze, w domu i podczas zabaw.
Dzięki Pani Kasi przedszkolaki utrwaliły numery telefonów alarmowych: na policję, straż pożarną i pogotowie oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem.
Dzieci podczas spotkania obejrzały filmik edukacyjny o służbach ratunkowych, a także nauczyły się jak należy zgłaszać wypadek - na jaki numer dzwonić i co mówić przez telefon. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. To było bardzo miłe spotkanie, ale przede wszystkim bardzo ważne i owocne w wiadomości.
Bardzo dziękujemy panu Grzegorzowi oraz Pani Kasi za wizytę w naszym przedszkolu oraz za upominki dla dzieci.