Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
piątek, 28 kwiecień 2023 22:47

Spotkanie Smerfów i Pszczółek z pracownikami Biblioteki

Spotkanie Smerfów i Pszczółek z pracownikami Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Suchedniowie

W dniu 27 kwietnia  2023 roku w grupie ,,Smerfy i ,,Pszczółki” odbyło się spotkanie czytelnicze, mające na celu zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez papierowy teatr obrazkowy – kamishibai. Jest to forma opowiadania, czytania książek wywodząca się z Japonii. Panie z Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Suchedniowie wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę na wzór teatrzyków marionetkowych, przedstawiły dzieciom historię pt. ,,O zajączku który nie chciał się dzielić”. Taka forma czytania zdecydowanie skupiła uwagę dzieci oraz zwiększyła atrakcyjność zajęć. Na koniec dzieci podzieliły się wrażeniami z wysłuchanej bajki oraz oglądały piękne książeczki przyniesione przez panie z biblioteki.

Dziękujemy Pani Ilonie i Pani Uli  za poświęcony czas.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - Pszczółki