Dzisiaj jest: 19 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
poniedziałek, 22 maj 2023 18:25

Bajkowa wyprawa Skrzatów

Od października 2022 do kwietnia 2023 dzieci z grupy Skrzatów brały udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Bajkowa wyprawa" edycja 22/23.
Realizacja projektu poprzez zabawę i różnorodne zadania miała na celu rozbudzanie zainteresowania literaturą klasyczną, upowszechnianie czytelnictwa oraz kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno.
Dzieci pracowały na bajkach: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Złota rybka, Trzy świnki, Jaś i magiczna fasola, Jaś i Małgosia.
Przy realizacji projektu wykorzystaliśmy różnorodne metody i formy pracy: aktywne czytanie, zabawy poznawcze, sensoryczne, logiczne, sprawnościowe, językowe, matematyczne, pamięciowe, powstawały ciekawe prace, zabawy muzyczne, przyrodnicze, czytanie bajek przez gości, teatrzyki, historyjki obrazkowe.
Dzieci czerpały ogromną radość z zabawy.