Dzisiaj jest: 24 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander
środa, 24 maj 2023 23:01

Nasz patron Jan Paweł II

„Pragnę...
wypowiedzieć tę radość, jaką dla każdego z nas stanowią dzieci,
wiosna życia, zadatek przyszłości każdej dzisiejszej ojczyzny."
Jan Paweł II – Nowy Jork, 2.X.1979 r.

Data 18 maj na stałe zapisała się na kartach historii przedszkola. Tego właśnie dnia, 16 lat temu odbyła się uroczystość nadania naszej placówce imienia Św. Jana Pawła II. Dzięki temu wydarzeniu Papież Polak stał się Patronem naszego przedszkola roztaczającym szczególną opiekę nad najmłodszym pokoleniem, kształtującym swoje serca i umysły na "suchedniowskiej ziemi". Z tej okazji starszaki z grupy IV przygotowały montaż slowno – muzyczny poświęcony patronowi i zaprezentowały go dzieciom ze wszystkich grup. Przedszkolaki w tym dniu ubrały się na galowo oraz przyozdobiły swoje stroje kotylionami w barwach papieskich. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu przedszkola i wprowadzeniem pocztu sztandarowego z gwardią papieską. Następnie dzieci z grupy IV zaśpiewały „Barkę”, ulubioną pieśń Jana Pawła II. Starszaki przedstawiły życie patrona przez wiersze, tańce oraz śpiew. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali pieśń „Abba Ojcze”. Aby uczcić naszego patrona każda grupa zapaliła znicz pod pomnikiem Jana Pawła II, a dzieci z grupy IV złożyły również bukiet kwiatów. 19 maja starszaki odwiedziły miejsca w Suchedniowie związane z Janem Pawłem II. Nasze przedszkole jest dumne, że ma takiego patrona.