Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena
czwartek, 25 maj 2023 19:47

,, Skrzaty” z wizytą u weterynarza

W środę 24-go, maja grupa Skrzatów udała się na wycieczkę do Gabinetu Weterynajnego ,, NaturVet” w Suchedniowie. Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Uświadomienie, że zwierzęta, tak jak ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia. Pani weterynarz Małgorzata Jedlińska pokazała dzieciom gabinet, sprzęt, który używa w trakcie zabiegów np.: kroplówkę, komputer do badania krwi, mikroskop, wagę, narzędzia medyczne oraz różne lekarstwa potrzebne podczas profilaktyki i leczenia swoich pacjentów. Pani doktor weterynarii opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych zwierzątkach. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy Pani weterynarz Małgorzacie Jedlińskiej za umożliwienie spotkania i ciekawą opowieść oraz poszerzenie wiedzy i świadomości przedszkolaków na temat pracy weterynarza.