Dzisiaj jest: 4 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Florian, Malwina, Monika
niedziela, 28 maj 2023 15:43

Przedszkolna wycieczka do Muzeum Wsi Kieleckiej

Przedszkolna wycieczka

26 maja wszystkie grupy przedszkolne wraz z wychowawcami oraz personelem przedszkola udały się na wycieczkę autokarową do Muzeum Wsi Kieleckiej – Parku Etnograficznego w Tokarni. Ładna słoneczna pogoda sprzyjała spacerom, wytyczonymi ścieżkami,  wśród drewnianych zabudowań: domów, ogrodzonych drewnianymi płotkami. W skansenie przedszkolaki zwiedziły stare, wiejskie budynki mieszkalne i gospodarcze, narzędzia rolnicze. Mogliśmy podziwiać wnętrza dworku oraz wyposażenia domów jakiego już się nie spotyka. Dodatkowo wszystkie grupy wzięły udział w zaplanowanych lekcjach muzealnych. Najmłodsze grupy uczestnicząc w lekcji muzealnej: "Chlewik, stajnia, obora - zwierzęta poznać pora", dowiedziały się jakie zwierzęta były hodowane na dawnej wsi i jak nazywały się poszczególne pomieszczenia inwentarskie. A starszaki wzięły udział w zajęciach pt. "Zbudujemy domek mały czyli jak budowano domy na dawnej wsi”, gdzie zapoznały się dawnymi drewnianymi konstrukcjami domów. Na zakończenie pobytu w Skansenie udaliśmy się na piknikowy obiad, który smakował wyśmienicie. Następnie przejechaliśmy w kierunku Chęcin, gdzie u stóp zamku zakupiliśmy pamiątki. Troszkę zmęczeni, ale w radosnych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

Wycieczka Smerfów

Wycieczka Tygrysków