Dzisiaj jest: 6 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Judyta, Jan, Jurand
wtorek, 30 maj 2023 17:22

Dzień Sportu

We wtorek 30 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Sportu”. Tego dnia na placu przedszkolnym zgromadziły się dzieci ze wszystkich grup, aby wziąć udział w zabawach i konkurencjach sportowych. Hasłem przewodnim był okrzyk „Sport to zdrowie, każde dziecko ci to powie!”. Zabawy rozpoczęliśmy od rozgrzewki przy dźwiękach muzyki. Następnie odbył się pokaz umiejętności sportowych pracowników przedszkola oraz rodziców (jazda na hulajnodze, skoki na skakance, skoki przez gumę, podnoszenie hantli, gra w badmintona, akrobacje z hula –hop, chodzenie na szczudłach). Potem każda grupa wzięła udział w różnych konkurencjach sprawnościowych. Pszczółki i Smerfy wiozły misie w taczkach po wytyczonej trasie. Tygryski, Żabki i Biedronki biegły slalomem. Skrzaty i delfinki przenosiły piłkę na chuście po wytyczonej trasie. Wszystkie dzieci spisały się świetnie. Na koniec każda grupa otrzymała dyplom oraz słodką niespodziankę. Dzisiejsza zabawa dostarczyła wszystkim dużo emocji, śmiechu i dobrej zabawy.