Dzisiaj jest: 7 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Ludmiła, Gizela, Benedykt
niedziela, 04 czerwiec 2023 20:24

Tygryski w Piekarni Jedynka

Tygryski w Piekarni "Jedynka"

Dnia 2 czerwca grupa Tygryski udała się do pobliskiej Piekarni Jedynka. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza i kolejnych etapów powstawania pieczywa. Po zakamarkach piekarni oprowadził nas Pan Jacek, który w wyjątkowo przystępny sposób opowiedział dzieciom " Jak powstaje chleb - od ziarenka do bochenka". Przedszkolaki poznały pomieszczenia i urządzenia wykorzystywane przez  piekarzy do przygotowywania ciasta na różne rodzaje pieczywa. W trakcie wizyty dzieci zobaczyły również w jaki sposób zaplata się rogaliki. Duże wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec do wypiekania. Nie zabrakło degustacji upieczonego chlebka. Serdecznie dziękujemy właścicielom oraz pracownikom Piekarni Jedynka za miłą atmosferę, okazaną gościnność, degustację pieczywa oraz obdarowanie nas przepysznymi wypiekami na wynos!