Dzisiaj jest: 1 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Józef, Jeremiasz, Filip - ¦więto Pracy
wtorek, 04 lipiec 2023 20:06

Pożegnanie starszaków

„ Za oknami lato znowu wita dzieci,

a w przedszkolu pożegnania nadszedł czas.

Już nas po wakacjach tutaj nie znajdziecie,

pójdziemy do szkoły, ona woła nas!”

23 czerwca 2023 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnanie starszaków, które po wakacjach idą do szkoły. Uroczystość, do której skrupulatnie przygotowywaliśmy się w ostatnich dniach, swoją obecnością zaszczyciła inspektor ds. oświaty w mieście i gminie Suchedniów pani Beata Kaszuba, ksiądz Marek Adamus oraz rodzice i najbliżsi starszaków z oddziałów Delfinków i Skrzatów. Uroczystość rozpoczął tradycyjny polonez, który dzieci zatańczyły z dużym przejęciem. Następnie przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny „ To były piękne dni ”- recytowały wiersze i śpiewały piosenki , za co nagrodzone zostały gromkimi brawami. Naszych absolwentów wierszem pożegnali też koledzy i koleżanki z młodszych grup. Po występach wręczone zostały  Medale Przyjaciela Przedszkola oraz podziękowania za współpracę wszystkim zaangażowanym w życie przedszkola rodzicom, a osób takich było niemało. Głos zabrali również przedstawiciele Rady Rodziców. Następnie dzieci i rodzice udali się do sal dydaktycznych, by tam pożegnać się ze swoimi wychowawczyniami. Każdy absolwent przedszkola otrzymał  pamiątkowy dyplom ukończenia przedszkola oraz książkę i mały upominek na szczęście. Wszystkim dzieciom życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz sukcesów w nowym roku szkolnym.