Dzisiaj jest: 2 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy
wtorek, 04 lipiec 2023 22:36

Poruszające bajki o emocjach

Tuż przed wakacjami nasze przedszkole wzięło udział w programie edukacyjnym „Poruszające bajki o emocjach”. Program powstał w celu wspierania rozwoju kompetencji emocjonalno – społecznych. radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, komunikowania swoich potrzeb i odczuć, nawiązywania i utrzymywania zdrowych relacji z rówieśnikami. Warsztaty edukacyjne prowadzone były metodą dramy, która pozwoliła wcielać się przedszkolakom w inne postacie, udawania, wyobrażania i tworzenia. Podczas zajęć dzieci otrzymywały naklejki i kolorowanki ułatwiające pracę z emocjami i wspierające przyswajanie umiejętności nabytych w trakcie warsztatów. Dodatkowo na każdych zajęciach używane były ciekawe instrumenty intuicyjne, takie jak bęben szamański, kalimba, kij deszczowy, kubek burzowy. W trakcie cyklu warsztatów przedszkolaki utrwalały wiadomości na temat odczuwanych emocji, jak sobie z nimi radzić, jak się z nimi zaprzyjaźnić.