Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 7 Grudzień 2023    |    Imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
środa, 20 wrzesień 2023 20:40

Wycieczka starszaków

Wycieczka delfinków do Zagrody Edukacyjnej

W dniu 19 września starszaki z grupy Delfinki udały się na wycieczkę autokarową do Zagrody Edukacyjnej „Wieś.co” w Skarżysku – Kamiennej. Celem wycieczki było poznanie klimatu wsi i udział w warsztatach pod nazwą „Twój słój”. Pobyt w zagrodzie rozpoczęliśmy od pysznego poczęstunku. Następnie przedszkolaki poznały metody domowej konserwacji warzyw i owoców oraz jej wpływ na zdrowie ludzi. Z wielką radością przygotowały owoce w słoiku na zimę, które po pasteryzacji zabrali do swoich domów. W trakcie pobytu w wiejskiej zagrodzie starszaki odwiedziły koźlarnię, kurnik oraz stajnię poznając zwierzęta z wiejskiego podwórka. Nie zabrakło karmienia kucyka -Wiktorii oraz kozy – Malwinki. Atrakcją, która szczególnie przypadła wszystkim do gustu była królikoterapia. Przedszkolaki z niesamowitą radością głaskały i przytulały małe zwierzątka, spontanicznie okazując emocje. Podczas wycieczki nie zabrakło także czasu na zabawę. Ostatnią niespodzianką dla dzieci była kolorowa wata cukrowa. Deszczowa pogoda nie popsuła nam wizyty w zagrodzie. Był to dzień pełen wrażeń. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć