Dzisiaj jest: 1 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Józef, Jeremiasz, Filip - ¦więto Pracy
środa, 27 wrzesień 2023 11:43

Bezpieczni na drodze

W tym tygodniu w grupie „Żabek” poruszana jest tematyka dotycząca bezpieczeństwa na drodze. W związku z tym przedszkolaki wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Celem wyjścia było kształtowanie nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym. „Żabki” ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez pasy. Dzieci zapoznały się z wyglądem znaków drogowych znajdujących się w pobliżu przedszkola oraz obserwowały ruch uliczny. Po takiej lekcji w terenie każdy z pewnością zapamięta zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.