Dzisiaj jest: 2 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy
niedziela, 01 październik 2023 14:53

Poruszające bajki o emocjach - cykl warsztatów

Poruszające bajki o emocjach

W dniach od 25 do 29.09.2023 nasze przedszkolaki po raz kolejny miały okazję wziąć udział w programie "Poruszające Bajki o Emocjach”, który powstał w celu wspierania rozwoju kompetencji emocjonalno - społecznych dzieci w wieku przedszkolnym. Celem tego programu jest wzmacnianie umiejętności rozpoznawania emocji u siebie i innych, wyrażania ich w konstruktywny sposób i regulowania ich natężenia. Podczas warsztatów dzieci przeniosły się do świata Błyszczących Strzał gdzie poznały Cichą trawę, która bała się ciemności, odwiedziły fabrykę Świętego Mikołaja, gdzie przeczytali list od Mitki, która była rozczarowana prezentem z zeszłego roku, wspólnie przemierzyli gorące piaski pustyni, gdzie spotkali Zielonego Księcia, który zazdrościł innym. Pani Martyna wraz z koleżanką w ciekawy sposób wprowadziły dzieci w trudny świat emocji takich jak: strach, rozczarowanie, smutek, złość, radość wykorzystując przy tym metodę dramy. Podczas tych warsztatów przedszkolaki mogły poznawać swoje sposoby reagowania w różnych sytuacjach, ale przede wszystkim odkrywać nowe, nieznane ścieżki działania, właśnie poprzez próbowanie rozwiązań innych niż te już im znane. Jeszcze raz dziękujemy naszym gościom za cenne lekcje!