Dzisiaj jest: 5 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Irena, Waldemar, Iryda
niedziela, 01 październik 2023 15:22

Bezpieczna droga do przedszkola

W dniu 29 września Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzili prelekcję dla przedszkolaków. Tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych oraz którą stroną należy się poruszać jeśli nie mamy chodnika. Przekazano również jak należy podróżować samochodem i jakie skutki może nieść za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Policjanci przypomnieli również dzieciom o numerach telefonów alarmowych, a także jak i kiedy można z nich korzystać. Omówiono także zagrożenia i konsekwencje grożące najmłodszym podczas gier i zabaw w pobliżu jezdni. Pogadanka została wzbogacona o zajęcia praktyczne – pod czujnym okiem policjantów mogli przećwiczyć właściwe przechodzenie przez jezdnię. Najmłodsi aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazali się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dziękujemy funkcjonariuszom sekcji ruchu drogowego za poświęcony czas i ciekawe zajęcia edukacyjne oraz Panu Arturowi Misiopeckiemu – tacie Poli za pomoc w zorganizowaniu spotkania.