Dzisiaj jest: 6 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Judyta, Jan, Jurand
wtorek, 03 październik 2023 14:57

Sok owocowo - warzywny Smerfów

"Kto soki pije, ten długo żyje!"

Dziś przedszkolaki z grupy V – Smerfy, wyczarowały pyszny sok z marchewki i jabłka bez dodatku cukru i konserwantów. Dzieci dowiedziały się, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać,a najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Zanim przystąpiły do pracy, przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – wyciskarką,jego działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa.
Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Ciekawe było smakowe zestawienie owoców wymyślone przez dzieci. Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo,że pozostawały po nim tylko i wyłącznie „marchewkowe wąsy”!Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce , w dodatku zrobione własnoręcznie... Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy!