Dzisiaj jest: 28 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł
niedziela, 08 październik 2023 20:29

Sałatka owocowa to witamin smak

W piątek 6 października dzieci z grupy Delfinki na podsumowanie tygodnia o owocach krajowych i zagranicznych postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Pierwszym zadaniem było umycie owoców a także zadbanie o higienę rąk. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia, mieszania a następnie degustacji.   Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Zajęcia te miały  na celu zachęcić dzieci do spożywania owoców.  Każdy starszak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Takie zajęcia wyrabiają u dzieci prawidłowe nawyki prozdrowotne oraz propagują zdrowy styl życia. Podczas zajęć praktycznych nuciliśmy radośnie słowa śpiewającego przepisu - „Sałatka owocowa”. Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesienie owoców.