Dzisiaj jest: 27 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta
niedziela, 08 październik 2023 21:00

Realizacja projektu #Witaminki w grupie Tygrysków

W czwartek 05.10.2023 dzieci z grupy Tygrysków wykonały pierwsze „pomidorowe” wyzwanie z ogólnopolskiego projektu „Witaminki”. Projekt ma na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych. W ramach jego realizacji będziemy podejmować różnorodne aktywności, aby kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania posiłków, w których dominować będą warzywa. Tym razem na stołach królował „pomidor”. Dzieci poznały różne odmiany pomidorów, sprawdziły jak wygląda pomidor w środku. Doskonale wiedziały, że po wysianiu pestek znajdujących się w środku, urosną nowe rośliny. Rozmawialiśmy również o tym, jakie potrawy można zrobić z pomidorów oraz co powstaje z ich przetworzenia (koncentrat, przecier, sok, ketchup). Za pomocą blendera zrobiliśmy przecier ze świeżych pomidorów. Chętne dzieci degustowały pomidorki koktajlowe oraz przecier. Na koniec, pamiętając o higienie pracy przy posiłkach, zamknęliśmy te pyszne smaki w słoikach, kisząc pomidory. Dziękujemy rodzicom za pomoc – każdy tygrysek był świetnie przygotowany do zajęć.