Dzisiaj jest: 28 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł
środa, 11 październik 2023 18:49

Dzień Drzewa u Żabek

,,Dzień Drzewa”

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce ,,Dzień Drzewa”, który jest elementem edukacji ekologicznej. W grupie VI tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Grupa ,,Żabki” zaczęła obchody od obejrzenia filmu edukacyjnego pt. ,,Święto drzewa”. Przedszkolaki poznały rodzaje, budowę i etapy wzrastania drzew. Dowiedziały się czym odżywiają się drzewa oraz jaką pełnią funkcję w przyrodzie, zapewniając nam tlen, oczyszczając powietrze oraz wpływając korzystnie na klimat i samopoczucie nas wszystkich. Następnie przedszkolaki wyruszyły do ogrodu przedszkolnego, gdzie oglądały drzewa, dotykały ich kory, liści oraz przytulały się do nich. Dzieci wysunęły wnioski, że niszczenie kory, zrywanie liści, łamanie gałęzi oraz nieprzemyślana wycinka drzew to zachowania aspołeczne. Na koniec zajęć wszystkie przedszkolaki obiecały, że zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!