Dzisiaj jest: 27 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta
środa, 11 październik 2023 19:42

Projekt #Witaminki u Delfinków

Realizacja projektu #Witaminki w grupie Delfinków

W tym roku szkolnym Delfinki dołączyły do projektu #Witaminki, realizowanym pod patronatem czasopisma "Bliżej przedszkola". Celem projektu jest min. promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, stwarzanie okazji do poznawania nowych smaków oraz zapoznanie z ich wartościami odżywczymi. Pierwszymi warzywami, które królowały w sali 5-latków był pomidorek oraz ogórek. Starszaki poznały różne odmiany, kształty oraz przetwory z omawianych warzyw. Specjalnym wyzwaniem dla chętnych dzieci było poznawanie warzyw zmysłem smaku oraz dotyku. Nie zabrakło skocznej i wesołej poleczki pomidorka z ogórkiem. Na podsumowanie zajęć zadaniem Delfinków było pokolorowanie wybranego warzywa. Zabawa była znakomita, z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania!