Dzisiaj jest: 28 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł
czwartek, 12 październik 2023 13:36

Przedstawienie ,,Baśnie Andersena"

Dnia 12.10.2023 r. dzieci 4 i 5 – letnie z naszego Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Suchedniowie wybrały się do kina Kuźnica w Suchedniowie na przedstawienie ,,Baśnie Andersena” wystawione przez Teatr z Poznania. Wszyscy doskonale wiemy, że baśnie zaspokajają dziecięcą potrzebę magii, cudowności oraz wiary w działanie. Zachwycają swoją treścią, dostarczają rozrywkę i pozwalają spędzić wyjątkowy czas. I tak też nasze przedszkolaki spędziły miły poranek, podczas którego zasiedli w wygodnych fotelach, aby poznać ponadczasowe baśnie. Było to spotkanie z żywymi aktorami, którzy wcielili się w role znanych bohaterów. Wystawione zostały 3 bajki: Świniopas, Nowe szaty Cesarza oraz Brzydkie Kaczątko. Każda bajka niosła ze sobą jakiś morał, np. Brzydkie Kaczątko uświadomiło dzieciom, iż odmienność to nie wada lecz indywidualna cecha charakteryzująca każdego małego i dużego bohatera. Na koniec aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. To przedstawienie pozostanie na długo w naszej pamięci.