Dzisiaj jest: 4 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Florian, Malwina, Monika
wtorek, 17 październik 2023 16:24

Fabryka Bombek - Żabki

Wycieczka do Fabryki bombek

16 października grupa Żabek wybrała się na wycieczkę do Fabryki bombek w Nowej Dębie. Od rana dzieci były podekscytowane, niektóre z nich pierwszy raz wyruszały na wycieczkę autokarem. Podróż bardzo szybko minęła. Przekraczając próg fabryki w mgnieniu oka przenieśliśmy się do przepięknej krainy jak z baśni. Dzieci miały okazję zapoznać się z różnego rodzaju stylami ozdób m.in. Staropolskim, Norweskim czy Francuskim, obejrzały gabloty z cudownymi ozdobami choinkowymi. Przedszkolaki przyglądały się jak powstają szklane bombki , jak nadaje się im odpowiedni kształt oraz zobaczyły w jaki sposób są ozdabiane. Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty podczas których każdy mógł ozdobić własną bombkę. Na zakończenie uczestnicy wycieczki mogli zakupić bombki- tu królowały te w kształcie jednorożców, piesków czy piłki możnej. Nie zabrakło również bombek z wypisywaną ręcznie dedykacją czy imieniem. Wycieczka ta wprowadziła nas wszystkich w świąteczny nastój pełen radości, optymizmu i nadziei.