Dzisiaj jest: 4 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Florian, Malwina, Monika
środa, 01 listopad 2023 14:43

Projekt #Witaminki w grupie Tygrysków

We wtorek 31 października Tygryski obchodziły „Dzień Dyni”, w ramach projektu „Witaminki”. Tym razem w naszej sali królowały dynie. Dzieci poznały różne odmiany dyni, określały ich wygląd, kształt, kolor, segregowały, układały od najmniejszej do największej. Na podstawie historyjki obrazkowej, dzieci dowiedziały się jak rosną dynie, jakie potrawy można zrobić z dyni oraz jak cenne są jej pestki. Były również zabawy sprawnościowe z wykorzystaniem przyniesionych warzyw oraz tańce. Dzieci malowały sylwety dyni techniką stemplowania palcem. Na koniec była degustacja pieczonej dyni. Bardzo dziękujemy rodzicom za przyniesienie dyń, z którymi Tygryski świetnie się bawiły.