Dzisiaj jest: 4 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Florian, Malwina, Monika
piątek, 03 listopad 2023 15:59

Dzień Dyni u Skrzatów

W poniedziałek 30 października ,,Skrzaty” uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia a tym samym obchodziły ,,Dzień Dyni” w ramach projektu ,,Witaminki”. Tego dnia do przedszkola zostały przyniesione dynie, które królowały. „Dzień Dyni” pozwolił dzieciom poznać wielką różnorodność dyń oraz wzbogacił ich wiedzę na temat tych warzyw. Dzieci wzięły udział w licznych zabawach z udziałem dyń, między innymi: dyniowe kręgle, slalom z dyniami, układały dynie od najmniejszej do największej, sprawdzały ciężar dyni. Ponadto dzieci zobaczyły jak wygląda dyni w środku oraz jakie potrawy można z niej wykonać. Na koniec dzieci pomalowały swoje dynie oraz wykonały pracę plastyczną. Bardzo dziękujemy rodzicom za przyniesienie dyń, z którymi Skrzaty świetnie się bawiły.