Dzisiaj jest: 3 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Nina, Aleksander - ¦więto Konstytucji 3-Maja
piątek, 03 listopad 2023 16:07

Uroczystość Pasowania

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 27 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość ,,Pasowania na przedszkolaka”. Dzieci z grupy Pszczółki, Smerfy ( a także część dzieci z grupy Żabki, Skrzaty i Tyrgryski) w obecności rodziców i zaproszonych gości: Pana Burmistrza Cezarego Błacha, zastępcy Burmistrza - Pana Dariusza Miernika oraz inspektora do spraw edukacji Pani Beaty Kaszuby złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na przedszkolaka. Zanim dzieci zostały przyjęte do grona społeczności przedszkolnej musiały przedstawić to, czego już się w przedszkolu nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani dyrektor Grażyna Milanowicz kolorowym ołówkiem dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia przedszkolaki otrzymały pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Gratulujemy naszym wspaniałym przedszkolakom!

Zapraszmy do obejrzenia galerii zdjęć