Dzisiaj jest: 3 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Nina, Aleksander - ¦więto Konstytucji 3-Maja
sobota, 11 listopad 2023 17:50

Obchody Święta Niepodległości w naszym przedszkolu

Jak co roku w naszym przedszkolu 10 listopada odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miała ona na celu kształtowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych oraz pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo, aby świętować ten wyjątkowy dzień. Uroczysta akademia rozpoczęła się od powitania zebranych gości, wśród których był Burmistrz Pan Cezary Błach i emerytowana dyrektor przedszkola Pani Zofia Dulęba, a także Rodzice. Starszaki z grupy „Delfinki” przygotowały montaż słowno-muzyczny, w którym zachęcały do poznawania historii Polski i rozwijania postaw patriotycznych. Dzieci z zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki okolicznościowe. Zaprezentowały także piękne tańce: „Kujawiak” i taniec z szarfami w barwach narodowych.
Ponadto nasze przedszkole wzięło udział w akcji organizowanej przez MEiN "#Szkoła do hymnu", podczas której o godzinie 11.11 dzieci ze wszystkich grup zaśpiewały hymn „Mazurek Dąbrowskiego” oraz piosenkę „Polska to mój kraj”.
Dzień ten był przepełniony patriotyzmem i wdzięcznością za wolność i niepodległość.