Dzisiaj jest: 3 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Nina, Aleksander - ¦więto Konstytucji 3-Maja
piątek, 17 listopad 2023 12:40

Smerfy z wizytą w Nadleśnictwie Suchedniów

W dniu 16 listopada Smerfy odwiedziły Nadleśnictwo w Suchedniowie. Przedszkolaki spotkały się z panią Anną Wojkowską – Klata, która opowiedziała im o zwierząt leśnych. Na prezentacji multimedialnej obejrzały leśne zwierzęta i dowiedziały się, że niektóre z nich gromadzą zapasy na zimę, inne zapadają w sen zimowy a jeszcze inne zmieniają futro na grubsze i jaśniejsze. Dzieci miały możliwość usłyszeć „mowę” zwierząt, obejrzeć poroża jeleni czy fajki i szable (zęby) dzika.

Smerfiki układały puzzle „Rodziny zwierząt leśnych” oraz składały z elementów zwierzę, które miały okazję poznać na zajęciach i zabrać złożonego dzika na pamiątkę do domu.

Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w ciekawej lekcji przyrody.

Dziękujemy Nadleśnictwu i pani Ani za przekazanie tak cennej wiedzy o zwierzętach zamieszkujących nasze lasy.

Zapraszmy do obejrzenia galerii zdjęć