Dzisiaj jest: 2 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy
wtorek, 28 listopad 2023 16:17

Buraczane wyzwanie u Żabek

,,Buraczane wyzwanie” w grupie ,,Żabki” w ramach projektu Witaminki

W poniedziałek 27 listopada w grupie ,,Żabki” zrealizowaliśmy kolejne zadanie w ramach projektu edukacyjnego ,,Witaminki”, tym razem przedszkolaki poznały super moce buraka. Dzieci poznały właściwości tego warzywa. Dowiedziały się jak bardzo burak jest zdrowy, jakie zawiera witaminy i wartości odżywcze. Przedszkolaki poznały jego różne gatunki, m.in. buraka cukrowego i poznały jego drogę wprost z pola aż do samego woreczka z białym cukrem. Ten dzień obfitował w zabawy, wiersze i prace plastyczne z ciemnoczerwonym warzywem w roli głównej. Przedszkolne spotkanie z burakiem okazało się bardzo przyjemne i pożyteczne.