Dzisiaj jest: 3 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Nina, Aleksander - ¦więto Konstytucji 3-Maja
czwartek, 14 grudzień 2023 21:31

Projekt naszego przedszkola w ramach konkursu grantowego "Jesteśmy blisko" nagrodzony przez Fundację Banku Pekao S.A.

Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w konkursie organizowanym przez Fundację Banku Pekao S.A. i z ogromną satysfakcją informujemy, że wygraliśmy. Autorkami projektu były nauczycielki Ludmiła Chłopek i Danuta Pająk. Bezpieczeństwo na drodze to jeden z bardzo ważnych tematów realizowanych w pracy z dziećmi. Cieszymy się bardzo, że baza naszego przedszkola dzięki wygranej wzbogaciła się o nowe pomoce w postaci zestawu edukacyjnego -Autchodzik, który poprzez zabawę umożliwi dzieciom w sposób atrakcyjny poznawać oraz utrwalać podstawowe zasady ruchu drogowego. Zestaw składa się z różnego typu pojazdów -autobusu, wozu policyjnego, auta osobowego wykonanych z miękkiej gąbki, które przedszkolaki noszą na szelkach oraz drogowego mini miasteczka obejmującego przejście dla pieszych, sygnalizację świetlną, znaki drogowe na kwotę 5 tysięcy złotych. Dzieci będą mogły się bawić w pieszych, kierowców i policjantów. Dzięki Autochodzikowi możliwa będzie symulacja różnych sytuacji występujących w ruchu drogowym. Nagroda została przekazana przez wolontariuszy Fundacji 4 grudnia 2023 roku. Pani Anna Fortuna i Pani Anna Mik odwiedziły nasze przedszkole i przekazały dzieciom zestaw pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu. Dziękujemy wolontariuszkom i żałujemy, że jedna z nich Pani Krystyna Furmańczyk nie mogła uczestniczyć z nami w spotkaniu. Ciekawym doświadczeniem dla naszych wychowanków było spotkanie z policjantami - Panami Michałem Franczykiem z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku, Michałem Kruczyńskim, Michałem Kołomańskim z Komisariatu Policji w Suchedniowie i Księdzem Proboszczem Dariuszem Pląsek. Panowie policjanci przeprowadzili ciekawe zajęcia z wykorzystaniem Autochodzika, podczas których dzieci dowiedziały się jak być uważanymi pieszymi i kierowcami. Poznały sygnalizację świetlną i znaki drogowe. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania dzieląc się posiadaną wiedzą na temat ruchu drogowego. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości dzieci wykorzystają w dbaniu o bezpieczeństwo.

Składamy serdeczne podziękowania dla Fundacji Banku Pekao S.A. za realizację naszego projektu.