Dzisiaj jest: 3 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Nina, Aleksander - ¦więto Konstytucji 3-Maja
wtorek, 26 grudzień 2023 22:04

Pszczółki świątecznie

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny, który wiąże się z różnymi tradycjami. Grupa Pszczółek swoje przygotowania do świąt rozpoczęła od ubrania choinki. Dzieci z wielkim zapałem zawieszały na gałązkach kolorowe bombki , łańcuchy. Po ubraniu choinki przyszedł czas na ozdabianie pierniczków, które upiekła nam mama Tymusia pani Kasia. Różne świąteczne kształty pierniczków – gwiazdki, serca, bałwanki dzieci z wielkim zaangażowaniem ozdabiały kolorowymi lukrami , czekoladą, posypywały kolorową posypką, malowały cukrowymi pisakami. Nadszedł długo oczekiwany czas wigilii przedszkolnej, gdy po obejrzeniu tradycyjnych Jasełek w wykonaniu najstarszych grup, mogliśmy złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem i śpiewać wspólnie znane dzieciom kolędy. Na stole pojawiły się tradycyjne potrawy - zupa grzybowa, kotleciki z ryby, ciasto. Czas upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze .Takie chwile nie tylko utrwalają znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych ale wprowadzają też w magię świąt i wzmacniają relacje grupowe.