Dzisiaj jest: 4 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Florian, Malwina, Monika
niedziela, 07 styczeń 2024 21:38

Pszczółki i Tygryski poznają różne zegary

W pierwszym tygodniu nowego roku dzieci z grupy Pszczółek oraz Tygrysków , w związku z realizacją tematów o upływie czasu, miały okazję obejrzeć różne zegary – ścienne, stojące, na rękę, budziki oraz z wahadłem, które wzbudziły ich największe zainteresowanie. W czwartek 4 stycznia grupy te odwiedził Pan Marcin Pałac, który interesuje się starymi zegarami i sam jest posiadaczem kilku. Pan Marcin opowiedział dzieciom o budowie i funkcjonowaniu starych zabytkowych zegarów. Zaprezentował także klucz do ich nakręcania oraz dawny mechanizm, dzięki któremu zegar odmierzał czas, nie potrzebując do tego baterii. Przedszkolaki mogły wsłuchać się w odgłosy różnych zegarów wahadłowych (wybijających pełne godziny, półgodziny ), pięknych kurantów. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

Bardzo dziękujemy Panu Marcinowi za poświęcony czas i przekazanie ciekawych wiadomości.

Zapraszamy do galerii zdjęć - Pszczółki

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - Tygryski