Dzisiaj jest: 4 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Florian, Malwina, Monika
środa, 24 styczeń 2024 12:28

Rodzice -Dzieciom w grupie Żabek

Rodzice - Dzieciom w grupie Żabek

19 stycznia grupa Żabek gościła pana Krzysztofa- tatę Wojtusia. Pan Krzysztof jest programistą i zgodził się opowiedzieć o swojej pracy naszym przedszkolakom. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji oraz wyjaśnienia kluczowych pojęć. Dzieci dowiedziały się co to jest programowanie?, co to jest robot?, jakie mają zastosowanie w naszym otoczeniu? Dalej dzieci poznały robota Jarvisa, każde dziecko mogło nim sterować oraz „ratować ludziki”. Na zakończenie odbyły się zabawy z syntezatorem mowy, które dostarczyły dzieciom wiele śmiechu i radości. Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi za poświęcony czas i zaszczepienie w naszych przedszkolakach zainteresowania programowaniem.