Dzisiaj jest: 4 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Florian, Malwina, Monika
czwartek, 08 luty 2024 20:35

Rodzice Dzieciom u Delinków

Rodzice - Dzieciom w grupie Delfinki

W środę gościliśmy w grupie Delfinki tatę Zosi, który jest leśniczym w Nadleśnictwie Suchedniów. Pan Krzysztof z ochotą odpowiedział na zaproszenie nauczycieli, by zapoznać dzieci z tajnikami swojego zawodu oraz poszerzyć wiadomości na temat sposobów dokarmiania ptaków w czasie zimy. Dokarmianie ptaków to nie okazjonalne zdarzenie, ale cykliczna akcja – mówił nasz gość, która wymaga systematyczności i wiedzy dotyczącej rodzaju pokarmu. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi, czego absolutnie nie wolno dawać ptakom, a co stanowi ich przysmak. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kule tłuszczowe do zawieszenia w okolicy swoich mieszkań i domów oraz kolorowanki „Rok w lesie”. Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi za pouczająca lekcję o tematyce przyrodniczej oraz upominki.