Dzisiaj jest: 4 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Florian, Malwina, Monika
środa, 14 luty 2024 15:30

Bezpieczne ferie

9 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy policjantów z Komisariatu Policji w Suchedniowie – mł. asp. Paweł Karbownik i sierż. sztab. Sebastian Milecki, którzy przypomnieli przedszkolakom o zasadach ich bezpieczeństwa na drodze oraz podczas zbliżających się ferii zimowych. Szczególnie skupili się na omówieniu z dziećmi zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Policjanci poinformowali dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Następnie wytłumaczyli, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Na koniec Funkcjonariusze Policji poruszyli kwestię bezpieczeństwa dzieci na drodze nie tylko podczas ferii, ale na co dzień.  Następnie dzieci obejrzały film edukacyjny o bezpieczeństwie podczas ferii, który podsumował wszystkie informacje.Przedszkolaki uważnie słuchały wszystkiego o czym mówili im policjanci.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem nagród dla dzieci biorących udział w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczne ferie”, który odbył się w naszym przedszkolu. Policjanci wraz z pedagogiem specjalnym i nauczycielką wyłonili zwycięzców 29 stycznia. Wszystkim dzieciom Pani Dyrektor wraz z policjantami wręczyła dyplomy i nagrody.Wszystkim osobą zaangażowanym w przeprowadzeniu konkursu dziękujemy!!!! A zwycięzcom i dzieciom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!