Dzisiaj jest: 3 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Nina, Aleksander - ¦więto Konstytucji 3-Maja
piątek, 08 marzec 2024 21:44

Wycieczka starszaków do Ośrodka Edukacji w Umianowicach

Wycieczka edukacyjno – turystyczna starszaków do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach

6 marca dzieci z grupy Skrzaty i Delfinki wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach. Tam, wzięły udział w warsztatach edukacyjnych w ramach projektu LifeDelta pn. „Renaturyzacja śródlądowej delty rzeki Nidy”. Na początku przedszkolaki poznały zwyczaje przedstawiciela gatunku ptaków nocnych – sowę płomykówkę oraz mogły zaobserwować ją na żywo. Następnie pracownicy projektu poprowadzili zajęcia edukacyjne „Od kwiatka do miodu”, podczas których dzieci poznały poszczególne etapy powstawania miodu oraz wykonały pracę plastyczną do omawianej tematyki. Zajęcia wzbogacono zabawą ruchową oraz ciekawymi informacjami na temat ważnej roli pszczół w przyrodzie. Z wielkim zainteresowaniem poznaliśmy różne gatunki ryb i roślin żyjących w rzece Nidzie, które mogliśmy oglądać w wielkogabarytowym akwarium „Nidarium”. Tematyka poruszana podczas warsztatów to również m.in.: pogadanka o żółwiu błotnym z możliwością zobaczenia go na żywo. Duże wrażenie zrobiły na nas zwierzęta (owce, barany i kozioł), które mogliśmy nakarmić. Wycieczka edukacyjno – turystyczna dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych emocji oraz uwrażliwiła na otaczającą przyrodę. Dziękujemy organizatorom za ciekawe warsztaty i poczęstunek. A Pani Annie Wojkowskiej – Klata za zaangażowanie i okazaną pomoc.