Dzisiaj jest: 3 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Nina, Aleksander - ¦więto Konstytucji 3-Maja
poniedziałek, 11 marzec 2024 22:16

Rodzice -Dzieciom u Delfinków - mama Anielki

Rodzice – dzieciom w grupie Delfinków

11 marca grupę Delfinków odwiedziła mama Anielki, która zaprezentowała dzieciom swój zawód – technolog oczyszczania ścieków. Pani Aleksandra opowiedziała i pokazała na prezentacji co się dzieje z brudną wodą, która spływa z naszych domów i przedszkola. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wyglądają rury kanalizacyjne, budynki oczyszczalni, laboratorium, mikroskopy. Dowiedziały się również, że w procesie oczyszczania wody wielką rolę odgrywają żywe mikroorganizmy, które żywią się nieczystościami. Są one bardzo małe, mają różne kształty i można je zobaczyć tylko pod mikroskopem. Są bardzo ważne i pożyteczne, dzięki nim oczyszczona woda może popłynąć do rzeki. Pani Ola zwróciła też uwagę na to, aby nie wrzucać różnych przedmiotów i śmieci do toalety, gdyż możemy zapchać rury kanalizacyjne. Na zakończenie mama Anielki podarowała dzieciom książeczki o ekologii. Dziękujemy pani Oli za ciekawe zajęcia i upominki.