Dzisiaj jest: 28 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł
środa, 20 marzec 2024 16:22

Rodzice -Dzieciom w grupie Skrzaty

Rodzice dzieciom w grupie Skrzatów – mama Romy

18 marca grupę Skrzatów odwiedziła mama Romy, aby opowiedzieć o swoim hobby jakim jest robienie na drutach i szydełkowanie. Pani Ania krótko przybliżyła dzieciom historię robienia na drutach i wspomniała o kilku ciekawostkach. Nikt się nie spodziewał, że Spiderman (Tom Hollnad) świetnie szydełkuje! Następnie dzieci mogły obejrzeć druty, szydełka i różnokolorowe motki, których używa pani Ania, oraz to co z nich powstaje – przepiękne, kolorowe chusty, a także ręcznie robione mandale. Najbardziej naszym przedszkolakom spodobały się jednak wykonane przez mamę Romy genialne zabawki! Ręcznie szydełkowane lalki z ruchomymi elementami i ubrankami na zmianę. Dzieci miały okazję poznać etap przygotowania takiej lalki. Na koniec pani Ania pokazała dzieciom dwa tajemnicze pudełka. W jednym z nich skrył się przepiękny miś pod kołderką. W drugim natomiast były szydełkowane jajka, w których ukryły się ręcznie robione małe dinozaury! Dzieci były zachwycone! Dziękujemy pani Ani za bardzo ciekawie spędzony wspólny czas!