Dzisiaj jest: 28 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł
sobota, 23 marzec 2024 17:02

Powitanie Wiosny

Powitanie wiosny

„Wiosna, wiosna – piękna i radosna

Wiosna, wiosna, jest wśród nas”

21 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo radosny i długo wyczekiwany dzień – powitanie wiosny! Z niecierpliwością oczekiwaliśmy po zimie ciepłych promyków słońca, radosnego śpiewu ptaków oraz wszechobecnej zieleni. Powitanie nowej pory roku jest wspaniałą okazją do wspólnego świętowania. Już od progu przedszkola, można było poczuć powiew nadchodzącej wiosny, dzięki pięknym obrazom o wiosennej tematyce - autorstwa pani Agnieszki Maślak, które ozdobiły hol naszego przedszkola. Rozbrzmiewały również wiosenne piosenki, wprawiające wszystkich w radosny nastrój. W tym dniu, wszystkie przedszkolaki ubrane w zielonym kolorze, personel przedszkola oraz rodzice zebrali się na sali, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia w wykonaniu dzieci z grupy „Tygrysków” pt. „Gdzie jesteś wiosno?”. W trakcie tej inscenizacji, przedszkolni reporterzy wyruszyli na różne szlaki, szukać wiosennych oznak. Dzięki temu oglądaliśmy piękne zielone żabki, wspaniałe bociany, roztańczone motylki i kwiaty. Wreszcie przyszedł moment, kiedy zagościła u nas piękna i radosna Pani Wiosna, z którą wesoło tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Pani Wiosna przygotowała dzieciom „wiosenne zadania”, które wykonały już w swoich salach. Dzieci poznały również symbol Marzanny i Gaika, jako znak pożegnania zimy i powitania wiosny. Po przedstawieniu wyruszyliśmy całą przedszkolną społecznością na wiosenny przemarsz z Marzanną, ulicami naszego miasta. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Maślak za udostępnienie nam swoich obrazów. Dziękujemy również rodzicom z grupy tygrysków za obecność i pomoc.