Dzisiaj jest: 28 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł
niedziela, 24 marzec 2024 20:02

Wiosenny kącik przyrody u Delfinków

Sadzimy i siejemy w przedszkolu, czyli wiosenne prace Delfinków

Jak wiemy marzec przynosi wiosnę. A dzieci z grupy Delfinki postanowiły założyć wiosenny ogródek w sali będący namiastką tej uroczej pory roku, na którą wszyscy czekali. Na początku ustaliliśmy od czego zależy wzrost roślin i jak należy dbać o nasiona i rośliny. Mali ogrodnicy bardzo zaangażowali się w małe uprawy roślin. W kolejnym dniu przygotowaliśmy własnoręcznie wykonane ilustracje co nam wyrośnie oraz ozdobiliśmy pojemniki kolorowym płotkiem. Teraz tylko musimy pamiętać o systematycznym podlewaniu, dostarczeniu dużej ilości światła oraz obserwacji wzrostu roślin. A na pewno wiosenne nowalijki ozdobią nasz kącik przyrody.