Dzisiaj jest: 27 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta
środa, 27 marzec 2024 19:33

Zielony ogródek w grupie Pszczółek

ZIELONY OGRÓDEK W GRUPIE PSZCZÓŁEK

W ubiegłym tygodniu Pszczółki postanowiły zaprosić wiosnę do swojej sali zakładając zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu na podstawie opowiadania „ O żółtym tulipanku”. Następnie dzieci siały rzeżuchę, żyto oraz sadziły pietruszkę, marchewkę, cebulkę na szczypiorek. Po zasianiu i podlaniu, rośliny zostały umieszczone na parapecie. Maluszki z dużym zainteresowaniem przychodząc do przedszkola obserwują wzrost roślin w zielonym ogródku. Zakładanie zielonego ogródka w przedszkolu to doskonały sposób na wprowadzenie dzieci w świat natury oraz kształtowanie ich postaw ekologicznych.