Dzisiaj jest: 27 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta
środa, 27 marzec 2024 21:52

Pieczenie babeczek u Żabek

Pieczenie babeczek wielkanocnych w grupie Żabek

W poniedziałek, 25 marca dzieci z grupy „Żabki” wcieliły się w rolę cukierników. Przedszkolaki przygotowywały babeczki wielkanocne. Pracę rozpoczęto od przypomnienia zasad bezpieczeństwa oraz umycia rąk. Następnie dzieci zapoznały się z pojęciem „przepis”. Kolejnym etapem było odmierzenie i wsypywanie składników. Dalej masa została wymieszana i przełożona do foremek. W ten sposób dzieci aktywnie uczestniczyły w procesie przygotowywania babeczek. Powstałe wypieki przekazane zostały na Kiermasz Wielkanocny odbywający się w naszym przedszkolu.