Dzisiaj jest: 1 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Józef, Jeremiasz, Filip - ¦więto Pracy
sobota, 30 marzec 2024 11:58

Warsztaty Wielkanocne w grupie Pszczółek

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, dlatego tez, aby w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera 20 marca , w godzinach popołudniowych w grupie Pszczółek odbyły się rodzinne warsztaty wielkanocne. Rozpoczęliśmy je wspólną nauką piosenki o pisankach, które są motywem przewodnim tych świąt. Następnie przy dźwiękach świątecznych piosenek tworzyliśmy pisanki z wykorzystaniem nietypowych materiałów – klocków, chusteczek szyfonowych, woreczków, szarf gimnastycznych, itp. Wszyscy wykazali się duża kreatywnością i inwencją twórczą. Nie zabrakło też konkurencji sportowych - przenoszenie jajka. Potem z przygotowanych różnorodnych materiałów plastycznych wykonywaliśmy wielkanocne dekoracje - wesołe kurczaczki, baranki i zajączki. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i twórczo.

Wszystkim obecnym na warsztatach dzieciom i rodzicom dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!