Dzisiaj jest: 30 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Marian, Katarzyna, Jakub
czwartek, 04 kwiecień 2024 14:43

Wielkanocne poszukiwania zajączka u Smerfów

"Wielkanocne Poszukiwania Zajączka w Grupie Smerfów!"

Dzień 28 marca 2024 roku w grupie Smerfów rozpoczął się od tajemniczego listu od samego Zajączka Wielkanocnego, który przedstawił plan i zasady zabawy. Dzieci z niecierpliwością przystąpiły do wykonywania zadań, którebyły rozrzucone po całym przedszkolu, tworząc ścieżkę pełną niespodzianek. Pierwsze zadanie dzieci znalazły w kąciku przyrody, Smerfy rozpoczęły od rysowania po śladzie i kolorowania portretu Zajączka, co było wspaniałym połączeniem nauki i sztuki. W kąciku kuchennym dzieci z zapałem szukały pisanek, które ukryte były wśród garnków i talerzy. Każda znaleziona pisanka była ułożona w koszyczku w odpowiedniej kolejności, tworząc kolorowy mozaik. W sklepiku dzieci odnalazły kolejne zadanie: odszukiwanie ilustracji po opisie, co sprawdziło spostrzegawczość i umiejętności dedukcyjne dzieci. Na parapecie w promieniach wiosennego słońca przedszkolaki znalazły zadanie plastyczne, Smerfy miały zrobić kompozycję pisanek w trawie. W kuchni przedszkolnej odbyła się degustacja marchewek, która wprowadziła zdrowy element do zabawy i dostarczyła energii na dalsze poszukiwania. Tor przeszkód został zorganizowany w sali, gdzie dzieci mogły wykazać się zręcznością i sprawnością fizyczną. U Pani Dyrektor odgadywanie zagadek stało się kolejnym etapem, który pobudził umysły dzieci i wywołał wiele radości. W sekretariacie: obrazkowa gimnastyka odbyła się na holu, gdzie dzieci z radością naśladowały postawy wielkanocnych zajączków i kurczątek. W szatni samodzielne ubieranie się na plac zabaw to była doskonała okazja do ćwiczenia samodzielności i koordynacji, a także przygotowanie do finałowej części poszukiwań. Odnalezienie niespodzianki od Wielkanocnego Zajączka na placu zabaw było momentem pełnym ekscytacji. Spacer wokół przedszkola pozwolił dzieciom na chwilę refleksji i podziwiania wiosennego otoczenia.Podzielenie się niespodzianką z wszystkimi w przedszkolu to był piękny gest, który pokazał dzieciom wartość dzielenia się radością z innymi. Zakończenie zabawy nastąpiło odczytaniem listu od Zajączka Wielkanocnego, który podziękował Smerfom za ich zaangażowanie i detektywistyczne umiejętności. List ten został odczytany w sali, gdzie wszystko się zaczęło, przywołując uśmiechy na twarzach dzieci. To był dzień pełen uśmiechów, radości i wspólnego świętowania, który na długo zostanie w pamięci naszych małych Smerfików. Dziękujemy pracownikom przedszkola za pomoc w przygotowaniu. A przede wszystkim naszym małym poszukiwaczom za wspaniałą zabawę i entuzjazm!