Dzisiaj jest: 1 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Józef, Jeremiasz, Filip - ¦więto Pracy
czwartek, 04 kwiecień 2024 20:12

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. W tym roku do akcji włączyło się również nasze przedszkole. W ramach solidarności z osobami ze spektrum autyzmu wszyscy przyszli ubrani na niebiesko. Następnie dzieci w swoich grupach obejrzały film nawiązujący do tematu „Jaś i niebieskie motyle”, poznały spojrzenie osób z autyzmem na świat, dowiedziały się jakie mają umiejętności oraz  jak funkcjonują na co dzień. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego oraz pogadance dzieci wykonały prace plastyczne, w których dominował kolor niebieski. Uwieńczeniem Dnia Świadomości Autyzmu był przemarsz całego przedszkola ulicami miasta. W tym dniu szczególnie budowaliśmy postawę pełną empatii, tolerancji, akceptacji i otwartości na różnice między ludźmi. Staraliśmy się podkreślać również to, że chociaż jesteśmy różni to wszyscy są równi, wyjątkowi i ważni.