Dzisiaj jest: 1 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Józef, Jeremiasz, Filip - ¦więto Pracy
sobota, 06 kwiecień 2024 16:12

Zielony ogródek w grupie Tygrysków

W piątek 5 kwietnia, dzieci z grupy Tygrysków założyły w sali „Zielony ogródek”. Rozpoczęliśmy od historyjki obrazkowej pt. „Bajka o żółtym tulipanie”, która była dla nas inspiracją do rozmowy o potrzebach i pielęgnacji roślin. Następnie obejrzeliśmy zgromadzone przybory (ziemia, doniczki, konewka, nasiona, cebulki). Dzieci porównywały wygląd różnych nasion, oglądały małe cebulki, a potem z ogromnym zapałem zabrały się do sadzenia i siania. Wszystkie doniczki umieszczone zostały na parapecie w naszej sali, żeby miały dostęp do światła słonecznego. Codziennie będziemy je teraz pielęgnować i obserwować wzrost roślin.