Dzisiaj jest: 3 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Nina, Aleksander - ¦więto Konstytucji 3-Maja
wtorek, 23 kwiecień 2024 18:20

Dzień Ziemi w przedszkolu

„Szanujemy ludzi i ich pracę też,
Pomagamy innym, każdy ważny jest.
Życie jest wspaniałe, dzieci wiedzą to.
Na naszej planecie jest nasz wspólny dom”.

22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu wszystkie przedszkolaki zebrały się na sali gimnastycznej gdzie przywitały się wesołą piosenką, następnie obejrzały przedstawienie w wykonaniu dzieci z grupy „Żabki” o tematyce ekologicznej pt. „Święto Ziemi”. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o naszą planetę, jak ogromny wpływ na przyrodę mają porzucone śmieci . Dalej wszyscy obecni złożyli uroczyste przyrzeczenie, które włączyło ich w krąg Przyjaciół Przyrody oraz wspólnie odśpiewali piosenkę „Ziemia kocha nas”. Następnie każda z grup zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. W drugiej części obchodów przedszkolaki udały się na przemarsz ulicami miasta z przygotowanymi transparentami śpiewając ekologiczne piosenki. Liczymy, że dzień ten utrwalił w dzieciach postawę proekologiczną i zwrócił uwagę na stałą potrzebę ochrony naszej planety.